Blogchi

بـلاگچی

قالب وردپرس | آموزش وردپرس | بهینه سازی | طراحی و ترجمه قالب های وبلاگ

قرار دادن کد جستجوگر گوگل در وبلاگ

قرار دادن کد جستجوگر گوگل در وبلاگ

قرار دادن کد جستجوگر گوگل در وبلاگ یا سایت

باتوجه به اینکه جستجو در سایت یکی از راه های رسیدن به مطالب مورد نظر توسط کاربران می باشد لذا در این آموزش می خواهیم به نحوه قرار دادن کد جستجوگر گوگل در وبلاگ یا سایت بپردازیم. البته باید توجه داشته باشیم که ابزار جستجوی بلاگ اسکای نیز پاسخگوی این نیازها می باشد.

خوب برای اضافه کردن این ابزار به وبلاگتون باید کد زیر رو در جای مناسبی از قالب وبلاگتون قرار بدید. اگر قالبتون از کدهای اختصاصی پشتیبانی میکنه میتونید کدهارو در این ابزارک قرار بدید تا نمایش داده بشه.

نکته ای را که باید به آن توجه کنید این است که در کدهای زیر بجای عبارت your_address، آدرس سایت یا وبلاگ خود را قرار دهید.

<form dir="rtl" style="font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size: 12px; border: 1px solid #999; padding: 4px; width: 210px;" action="http://www.google.com/search" method="get" target="_blank">
<input style="font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size: 12px;" maxlength="255" name="q" size="22" type="text" />
<input style="font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size: 12px;" type="submit" value="جستجو" />
<input name="sitesearch" type="hidden" value="http://your_address" />
</form>

نظرات شما

 1. ali گفت:

  سلام
  مطلبتان بسیار عالی بود فقط آموزش بدید که چطور این جستجو رو به بالای منو ها بیاریم
  ممنون//ali-learn

 2. وحید گفت:

  سلام!
  کد های اختصاصی بلاگ اسکای رو می خواستم با توضیحات مختصر درباره نحوه استفاده و نقشی که در قالب هر وبلاگ بلاگ اسکایی دارند.
  متاسفانه آموزش کمی درباره نسخه جدید بلاگ اسکای وجود داره و سایت بلاگ‌چی رو (که البته نمی دونم شخصی هست یا اینکه وابسته به بلاگ‌اسکای) به زحمت پیدا کردم. اگر براتون مقدور نیست همه کد های اختصاصی بلاگ اسکای رو بزودی در این سایت یا به ایمیلم ارسال کنیـد، لااقل لطفا درباره کد های اختصاصی بخش نظرات برای طراحی قالب بخش نظرات در پنجره جداگانه رو که بهش نیاز فوری دارم، برام ایمیل یا توی سایت تون آموزش بدید. اگه این لطف و همیاری رو به من داشته باشید خیلی خیلی ممنون تون میشم.
  کد ها و راهنمایی های مختصری رو میخوام که با کمک اونها بشه قالب بخش نظرات با تمام امکانات بلاگ اسکای (شامل امتیاز دهی، نمایش پرچم کشور کاربر نظر دهنده و…) برای پنجره جداگانه نظرات طراحی کرد.
  باتشکر

 3. شقایق گفت:

  بسیار عالی بود
  با تشکر و سپاس