Blogchi

بـلاگچی

قالب وردپرس | آموزش وردپرس | بهینه سازی | طراحی و ترجمه قالب های وبلاگ

جذب مخاطب بیشتر با طراحی ریسپانسیو

  • تاریخ انتشار : ۱۳ اسف ۱۳۹۳
  • مشاهده : ۲۱۳
  • موضوع : آموزش

جذب مخاطب بیشتر با طراحی ریسپانسیو

حتما وب سایت هایی را دیده اید که بسته به نوع دستگاه وبگردی شما (کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، موبایل و … ) و همچنین اندازه صفحه نمایش آن به صورت خودکار واکنش نشان داده و خود را با این اندازه و مقیاس نمایش وفق می دهند. در علم طراحی وب به وب سایت هایی که به این صورت طراحی و کدنویسی می گردند وب سایت های ریسپانسیو و یا واکنش گرا گفته می شود.

چند سالی است با ظهور تکنولوژی های جدید، وسایل ارتباطی و وبگردی متنوع و همچنین ارائه راه کارهای مختلف در زمینه کدنویسی و طراحی وب، برنامه نویسان و طراحان وب نیز دست به کار شده اند و به منظور افزایش بهره وری وب سایت های خود و مشتریانشان از تکنولوژی طراحی به صورت ریسپانسیو استفاده می نمایند.

اما شاید برای برخی از طراحان و مشتریان طراحی وب سایت اینکه طراحی یک وب سایت به صورت ریسپانسیو چقدر می تواند در جذب مخاطبان یاری کند محسوس نباشد. در مقاله پیش رو ما با بررسی کلی این موضوع سعی خواهیم کرد تا از ابعاد مختلفی مزایای طراحی ریسپانسیو را با شما در میان بگذاریم.

به صورت کلی با توجه به افزایش روز افزون تعداد کاربران بالقوه ای که از دستگاه های متنوعی مانند تبلت و موبایل برای انجام امور وبگردی استفاده می کنند توجه به طراحی وب سایتی که بتواند خود را با اندازه نمایش این دستگاه ها هماهنگ سازد بسیار مهم به نظر می رسد. نکته ای که حائز اهمیت بسیاری می باشد عدم کارایی طرح های قدیمی و غیر ریسپانسیو با صفحه نمایش دستگاه های جدید می باشد، به گونه ای که یک وب سایت کاملا شیک و حرفه ای غیر ریسپانسیو علی رغم ظاهر زیبایی که در صفحات نمایش با رزولوشن بالا مانند صفحات نمایش کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ دارد در دستگاه هایی با صفحات نمایش کوچک مانند موبایل و تبلت به شکلی کاملا درهم، کوچک و گاها غیرقابل استفاده نمایش داده می شود و این یعنی از دست دادن جامعه آماری بسیار عظیمی از کاربران !

اما سوال اساسی اینجاست که در مقابل صرف هزینه زمانی و مالی پروسه طراحی ریسپانسیو و یا اعمال تغییرات جهت تبدیل طراحی فعلی به یک طرح واکنش گرا چه منافعی به دست خواهیم آورد ؟

جذب همه مخاطبان بازدیدکننده

با تغییر تکنولوژی طراحی وب سایت، شما پذیرای همه ی کاربران وارد شده به سایتتان خواهید بود. خواه این کاربر با کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ شخصی خود وارد وب سایت شما شده باشد خواه با تبلت و یا موبایل خود ! نکته ی حائز اهمیت نیز در این است که شما به بهترین شکل ممکن از کاربر خود پذیرایی خواهید کرد و علاوه بر نمایش تمام عیار پتانسیل سایت خود (خواه وب سایت شخصی باشد، خواه وب سایت شرکتی) خواهید توانست کلیه اطلاعاتی که جهت ارائه به کاربران خود در وب سایت خود قرار داده اید را به سمع و نظرش برسانید.

بهبود تجربه کاربری بازدیدکنندگان

طراحی ریسپانسیو به معنای انتقال کاربر به آدرس های دیگر با طرح های متفاوت مناسب جهت نمایش در تبلت و موبایل و یا به معنای تولید محتوای تکراری در قالب محتوای ویژه ی نمایش در این دستگاه ها نیست، بلکه شما در قالب یک طرح یکپارچه با بهره گیری از تکنولوژی کدنویسی و طراحی به صورت ریسپانسیو در آن واحد و به فراخور اندازه صفحه نمایش کاربرتان مطالب خود را به او به صورت خوانا و لذت بخش نمایش می دهید که این ویژگی باعث افزایش لذت تجربه کاربری و ایجاد حس اعتماد در کاربر شما نیز خواهد شد.

بهبود وضعیت فروش و مارکتینگ مجموعه شما

بدون شک هدف شما از راه اندازی وب سایت مشخص و معین است ! اگر وب سایت شخصی دارید هدف مشخصی مانند انتقال نظریان و تجربیات خود در قالب بستر آنلاین را دارید، اگر وب سایت سرویس دهی مانند سایت دانلود، سرگرمی و … دارید هدفی مانند جذب مخاطبان بیشتر و کسب سود در ازای افزایش بازدید خود را دارید و اگر وب سایت شرکتی دارید بدون شک می خواهید در بستر آنلاین نیز محصولات و خدمات شرکت و کمپانی خود را معرفی نمایید و سعی می کنید تا کاربران آنلاین را نیز با مجموعه خود آشنا سازید و در نهایت با افزایش فروش به سود مالی بالاتری برسید، با در نظر گرفتن تمامی حالات ممکنه به یک نتیجه کلی و آن هم تلاش در جذب حداکثری کاربر می رسیم که بدون شک باتوجه به مقدمات گفته شده در ابتدای متن، شما با فراهم آوردن محیط ریسپانسیو در وب سایت خود قادر به خدمات دهی به کلیه کاربران خود خواهید بود و از سود مالی و معنوی حاصل از سیل عظیمی از استفاده کنندگان تبلت و موبایل نیز بی بهره نخواهید ماند.

افزایش محبوبت در موتورهای جستجو

موتورهای جستجوی مختلف مانند گوگل، بینگ، یاهو و … علاقه ی ویژه ای به وب سایت های ریسپانسیو و واکنش گرا دارند و در نتایج خود این وب سایت ها را در رتبه های بالاتر و بهتری قرار می دهند تا رضایت کاربران خود را نیز به بهترین شکل ممکن جلب نمایند. با این اوصاف نه تنها شما کارایی وب سایت خود را افزایش می دهید بلکه از رتبه و درجه بالاتری نیز در موتورهای جستجو برخوردار خواهید بود.

افزایش اعتبار برند شما و کسب اعتماد بیشتر کاربران

سرسختی به استفاده از تکنولوژی های قدیمی و عدم حرکت با علم روز مخصوصا در عرصه ای مانند اینترنت که نمادی از تکنولوژی های جدید می باشد بدون شک به ضرر برند و اعتبار شما خواهد بود و شما تعداد بسیار زیادی از کاربران و بازدیدکنندگان خود را به دلیل همین سرسختی از دست خواهید داد. اما در مقابل اگر مجموعه خود را مجهز به علم روز نمایید نه تنها مشتریان جدید نیز جذب خواهید کرد بلکه در دید مشتریان و کاربران قدیمی خود نیز از اعتبار بیشتری برخوردار خواهید بود و ضریب بالایی از اطمینان را به مشتریان و کاربران خود القا خواهید نمود که بدون شک موجب موفقیت هرچه بیشتر کسب و کار شما خواهد شد و به راحتی به اهداف خود دست خواهید یافت.

بلاگچی

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید