Blogchi

بـلاگچی

قالب وردپرس | آموزش وردپرس | بهینه سازی | طراحی و ترجمه قالب های وبلاگ

با اسپم های وردپرس خداحافظی کنید

با اسپم های وردپرس خداحافظی کنید

با اسپم های وردپرس خداحافظی کنید

اسپم چیست؟
اسپم ها در وردپرس دیدگاه های مزاحمی هستند که بدون اختیار برای انبوهی از وب سایت ها ارسال و باعث بروز مشکلاتی می شوند. در یک جمله بخواهم توصیف نمایم، اسپم ها خدای ناکرده بلای جان وردپرسی ها هستند و همه خواهران و برادران وردپرسی ما تلاش می کنند به نحوی از شر این موجود راحت شوند اما برخی موفق شده و برخی نیز موفق نمی شوند.
خود وردپرس هم راه کاری برای خلاصی از شر اسپم ها برای ما در نظر گرفته که در این آموزش خبری از افزونه نیست و من راه حل وردپرس را برای شما عزیزان تشریح میکنم.پس شروع کنیم.
ابتدا به بخش گفتگو در تنظیمات وردپرس بروید سپس صفحه ای همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

با اسپم های وردپرس خداحافظی کنید

همانطور که در این صفحه مشاهده می نمائید تمامی گزینه ها برای تنظیم کردن دیدگاه ها در وردپرس است و در این میان یک قسمت با نام سیاه نامه دیدگاه ها وجود دارد.
حال شما باید برای حل مشکل خود ابتدا کمی روی اسپم های دریافتی تمرکز کنید اگر دقت کرده باشید این اسپم ها یا آی پی خاصی دارند و یا یک چیز مشترک بین آن ها وجود دارد در صورت یافتن مورد مشترک آن را در این بخش بنویسید و ذخیره سازی نمائید
خواهید دید که تعداد آن ها بسیار کم خواهد شد.اما ریشه کن نمی شوند.
روش دیگری هم وجود دارد بر مبنای تنظیمات نوشته ها است.اما این روش را توصیه نمی کنم، زیرا در این روش شما باید کلا دیدگاه گذاری را غیر فعال کنید که کاری بیهوده است و به جای حل مسئله صورت مسئله را پاک می کند.
البته افزونه هایی برای از بین بردن اسپم ها وجود دارد که اگر در ادامه این آموزش ها همراه من باشید آن ها را یک به یک بررسی خواهیم کرد.
موفق و پیروز باشید.

*فریش تم

پیشنهاد میشه از مطالب زیر دیدن کنید